16. Starptautiskās Risināšanas sacensības (16.ISC)

Svētdien, 26.janvārī, visā pasaulē vienlaicīgi notiks 16. Starptautiskās Risināšanas sacensības (16th International Solving Contest – ISC), ko organizē Pasaules Šaha kompozīcijas federācija (WFCC). Latvijas Problēmšaha biedrība jau ceturto gadu organizē ISC arī Latvijā.

Sacensības ir iedalītas šādās kategorijās:
● 1. kategorija (sarežģītie uzdevumi!), kurā varēs iegūt reitinga punktus: divas kārtas, katrā no kurām būs divvilcis (#2), trīsvilcis (#3), daudzvilcis (#n), etīde, palīgmats (h#), un pašmats (s#). Šajā kategorijā piedalīties var jebkurš, tomēr ieteiktā profesionāliem – risinātājiem ar lielu pieredzi un sākot at 2000.
● 2. kategorija, ar vienkāršākiem uzdevumiem, bet ar 2020. gadu arī ar reitinga punktiem: divas kārtas, katrā no kurām būs divi #2, pa vienam #3, #n, etīde, un vienā no kārtām būs viens h#, un otrā viens s#. Kategorija ir risinātājiem ar reitingu <2000, vai bez reitinga.
● 3. kategorija ir junioru kategorija, dzimušajiem pēc 31.12.2006: vienā kārta ar sešām ortodoksālajiem uzdevumiem, piemēram, četri #2, viens #3 un etīde.

Sacensību formāts:
1. un 2. kategorijai sacensību sākums ir pulksten 12.00; divas kārtas 2 stundas katra; 30 minūtes starpbrīdis pēc 1.kārtas.
3. kategorijai sākums ir 14.30; viena kārta 2 stundas.
Sacensības beidzas pulksten 16.30. Vietējie rezultāti tiks paziņoti ap pulksten 17:30 pēc kafijas pauzes.

Starptautiskie rezultāti tiks paziņoti pēc mēneša. Starptautiskie tiesnieši: Aksels Steinbrinks (Vācija), Luks Palmans (Beļģija).
Vietējais sacensību direktors: Antons Gajevskis

Iepriekšējo gadu piemēri:

Lūdzam pieteikties sacensībām līdz 15.01.2020, rakstot organizatorei, Jūlijai Visockai uz: julia@chessproblem.lv.

Sacensības notiks Rīgā, “T-ELPA” konferenču telpā: Zemitāna iela 9, “Zemitānu centrs” pretī Zemitānu dzelzceļa stacijai.

Dalības maksa: 10 eiro.
Visi dalībnieki saņems sertifikātus ar punktu skaitu,
medaļas saņems pirmās vietas uzvarētāji (zelts) 1. un 3. kategorijā, un trīs pirmās vietas (zelts, sudrabs, bronza) 2.kategorijā.

Esat laipni gaidīti!

Jūlija Visocka, Latvijas Problēmšaha biedrība (www.chessproblem.lv)
Latvijas delegāte Pasaules šaha kompozīcijas federācijā (WFCC)

Bookmark the permalink.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments