47. Latvijas čempionāts risināšanā: APSKATS

Šodien Latvijas Šaha Federācija publicēja mūsu rakstu par 47. Latvijas risināšanas čempionātu.

28.augustā notika 47.Latvijas čempionāts šaha kompozīciju risināšanā. Šogad tas bija organizēts divās vitās: Rīgā (16 dalībnieki) un Belgradā (9 dalībnieki).
Rīgā par čempionāta norises vietu kļuvusi privātmāja un pat privātdārzs! Starp 16 dalībniekiem vecumā no 13 līdz 82 gadu mums piebiedrojas arī viesi no Lietuvas, četri spēcīgākie risinātāji!

Liels paldies Kasparam Miglai par atbalstu!

Bet pirmo skaisto apskati ar foto galeriju bija izveidojis Stasis Granauskis uz Facebook. “Vai tas bija pārsteigums, ka par Latvijas čempionu kļuva juniors Miķelis Emīls Miķelsons?!
Laiks rādīs, bet no visas sirds apsveicam viņu ar šo ievērojamo panākumu!”
Paldies par skaistiem vārdiem!


Atskaite par rezultātiem – rakstā no 30.08.2021:
47. Latvijas šaha kompozīciju risināšanas čempionāta REZULTĀTI

wfcc-logo-transparentEsam arī WFCC kalendāra:

Other rated/remarkable solving tournaments 2021

Date Event Country Place Type Anncmnt Results Problems Solutions
28.08.2021 47th Latvian Solving Championship LAT & SRB Riga & Belgrade 2 rounds / 14 problems PDF PDF PDF PDF

Gribētu pievērst Jūsu uzmanību Problēmu risinājumu pēdējai lapai – statistika par sarežģitību, kas izveidota balstoties uz čempionāta rezultātiem.


Privātā Pasaku šaha vietnē, Julia’sFairies, es arī uzrakstīju dažus vārdus, bet ar akcentu uz HS# problēmām un kompozītoriem.

Sveiciens visiem un paldies par sacensībām no kontroliera Belgrādē, Borislava Gadjanski. Uz bildes Serbijas risinātāji Belgrādes šaha klubā.

Par kompozītoriem, kas sastādīja oriģinālas problēmas mūsu čempionātam: visām problēmām mūsu čempionāts būs vienīga publicēšanas vieta, neviens no kompozītories tos nesūtīs citur publikācijai vai sastadīšanas konkursam, un datu bāzēs tie paliks ar norādi uz 47. Latvijas čempionātu. Tas ir patīkami!

I’m very glad that my problem went down so well, even if it was the local contingent that struggled with solving it!” (Christopher Jones, h#3)
Рад за девочку Агнесу! Пусть она вырастет хорошим добрым человеком.” (Igor Agapov, #3)
Glad the problem was well received by so many solvers! That makes me dream about the future Fairy Solving Championships. Whenever you will need again other original problems suitable for solving competitions, please just let us know!” (Vlaicu Crişan, hs#3)
“Все очень хорошо и особенно красиво, я много раз смотрел турнирные фото. Я очень рад, что мою задачу включили в ваш чемпионат. Этот небольшой S#3 был создан специально для этого турнира и не будет опубликован в другом журнале или на веб-сайте.” (Petko A. Petkov, s#3)
“Solvers with naked feet, packed in the hall of a private house; others in the garden under treatening rain; mother and father solving with one month baby around; no zeros in the final table; same fun for those from 12 to 82 …. Such a friendly gathering around chess compositions feels like the greatest success in our times of human distance.” (Marjan Kovačević, #2 & hs#2.5)

“I should have come to Riga! Tuesday I have solved at home the 1st round and this morning the 2nd round of the Latvian Championship. This is a very nice tournament – of course without really difficult problems which in my view is a good way to make this kind of chess tournaments attractive to chess players.” (Roland Ott, WFCC Solving Committee)

Rolands Otts arī ievadīja Latvijas čempionāta problēmas YACPDB datubāzē. Tagad Jūs varat redzēt risinājumus ar animāciju: Nr.1  –  Nr.2 –  Nr.3Nr.4Nr.5Nr.6Nr.7Nr.8Nr.9Nr.10Nr.11Nr.12Nr.13Nr.14


Jūsu komentāri varētu paplašināt šo rakstu! Bet Jūsu ieteikumi un atsauksmes par problēmām un organizāciju palīdzētu mums būt aizvien labākiem!

Pati es ļoti gribētu, lai Latvijas problēmšaha biedrības aktivitāte nebūtu tikai pāris cilvēku darbība. Es gan uzskatu, ka gandrīz visi, kas atnākuši uz Latvijas risināšanas čempionātu 2021, esat jau risinātāji ar pieredzi, un varētu būt uzskatīti par biedrības dalībniekiem. Un ka dalībnieki – uz priekšu, lūdzu, ar jaunām idejām! Jūsu viedoklis un atbalsts ir vienmēr svarīgs!  – Jūlija

Bookmark the permalink.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments