15.ECSC Riga 2022

15th ECSC Riga, Latvia, 13.-15.05.2022
Results

After three years we met again at the European Chess Solving Championship. The event in Riga brought back to the field many old friends, and we were also happy to welcome a number of new ones – almost a quarter of the participants were debutantes. Danila Pavlov convincingly defended his title (overall and among juniors), finishing well ahead of the second-placed Piotr Murdzia and the third-placed Tomáš Peitl. While the outcome of the individual competition was mostly certain already after the fifth round, the suspense in the team competition continued up to the last minute. In a spectacular finish, led by the young Ilija Serafimović, Serbia outran Lithuania as well as Slovakia, whose third team place was further accompanied by Marek Kolčák’s win in the senior competition. The women’s competition was won by the fifteen-year old Marina Putinceva.
/Ivan Denkovski, 15.ECSC director/

15. ECSCTEAM RESULTS | INDIVIDUAL RESULTS | JUNIOR RESULTS | SENIOR RESULTS | WOMAN RESULTS
NORMS | PROBLEMS | SOLUTIONS | Problems’ difficulty
Open Solving:  RESULTS | Problems | Solutions
Add-a-Piece solving tournamentRESULTS | Problems | Solutions

Laura Rogule – 2.vieta 15.ECSC sieviešu kategorijā;
Emīls Tabors – 3. vieta 15.ECSC junioru kategorijā.

No publikācijas Latvijas Šaha Federācijas mājas lapā, “Rīgā sekmīgi aizvadīts Eiropas šaha kompozīciju risināšanas čempionāts“:

Sekmīgi aizvadīts 15. Eiropas šaha kompozīciju risināšanas čempionāts (European Chess Solving Championship jeb ECSC), kas no 13. līdz 15.maijam notika Rīgā, viesnīcā “Islande Hotel”. Šī ir jau otrā reize, kad Latvijai ir tas gods uzņemt ECSC.

Aizvadītajā čempionātā piedalījās 12 komandas un 61 risinātājs no 14 valstīm. Sacensības cēla uz skatuves jaunus vārdus, veicināja jauno paaudzi, un pārspēja dažus rekordus. Čempionāta ietvaros notika arī “Open Solving” turnīrs, un daži papildu turnīri šaha problēmu risināšanā un arī sastadīšanā.
Komandu čempionātā uzvarēja Serbijas komanda (205,25 punkti), apsteidzot Lietuvu (203 punkti) un Slovākiju (201 punkts). Ilgu laiku vadošā komanda no Polijas ieguva 4. vietu (200,25 punkti).

Latvijai kā pasākuma vadītājai bija iespēja piedalīties ar 2 komandām. Salīdzinot ar 2017. gadu, ir mainījušies ne tikai mūsu komandu izvietojumi, bet arī sastāvs. Jauni talanti uzlēca galvenajā komandā.

1. Latvijas komanda: Emīls Tabors, Laura Rogule, Miķelis Emīls Miķelsons, Modris Rāviņš

Mūsu galvenā komanda ierindojās 7.vietā (151,75 punkti), kuru vadīja 16 gadus vecais Emīls Tabors, kurš pirms mēneša kļuva par visu laiku jaunāko Latvijas čempionu (2017. gadā mūsu komanda ar 125 punktiem bija 14. vietā).

Komandu ieskaitē katrā kārtā tiek ieskaitīti 3 labākie rezultāti no 4 (1. kārta = 3 divvilči; 2. kārta = 3 trīsvilči; 3. kārta = trīs etīdes; 4. kārta = trīs pašmati; 5. kārta = trīs daudzvilči; 6. kārta = trīs palīgmati). Un mūsu dalībnieki jauki izmantoja savus spēkus. Maksimālais punktu skaits, ko ieguvām, ir bijis par pirmo kārtu (divvilči): Emīlam Taboram, Laurai Rogulei un Miķelim Emīlam Miķelsonam sanāca atrisināt visas trīs problēmas, saņemot maksimālo punktu skaitu (pa 15). Emīls Tabors bija labākais no komandas 5 kārtās, izņemot 3.kārtu, kurā rezultātu pacēla Miķelis Emīls, Laura un Modris Rāviņš. Katrs no četriem galvenās Latvijas komandas dalībniekiem dažādos gados ir ieguvis Latvijas čempiona titulu.

Par otrās komandas līderi kļuva Ēriks Mieriņš, kurš savu pirmo risinātāju reitingu ieguva 2018. gadā. Ērikam sekoja risinātāji ar ilgāku stāžu: 83 gadus vecs Ēriks Priednieks, Iļja Ketris un Antons Gajevskis – “Open Solving” turnīra tiesnesis.

Individuālajā čempionātā Danila Pavlovs (zem FIDE karoga), 2021.gada pasaules čempions risināšanā, pārliecinoši aizstāvēja savu 2019. gada Eiropas titulu (un uzvarēja “Open” ar maksimālu rezultātu), viņam sekoja Pjotrs Murdzia (Polija) un Tomašs Peitls (Slovākija).

Latvijas labākais rezultāts, 23.vieta (no 61) ir Emīlam Taboram (56 punkti). Abās sacensībās “Open Solving” un ECSC Emīls radīja rekordu reitinga pieaugumā, kopā +150! Vēl svarīgāk, viņš izcīnīja bronzas medaļu starp junioriem (līdz 23 gadiem!), kā jaunākais medaļnieks!! Apsveicam ar lielisko panākumu!

Divpadsmitkārtējai Latvijas čempionei klasiskajā šahā Laura Rogule savukārt bija labākā no Latvijas “Open Solving”. Viņai arī 2.vieta sieviešu kategorijā galvenajā čempionātā. Bravo!

Nākamais ļoti īpašais un gandrīz negaidītais rezultāts ir 18 gadus vecā Kristapa Reiņa Stroda kāpums reitingā – plus 66 punkti (“Open Solving” un ECSC kopā)! Kristaps bija nopietns kandidāts uz Latvijas 2. komandu, taču tika izvēlēti risinātāji ar augstāku iepriekšējo reitingu. Tagad viņš pierādīja, ka uz viņu var paļauties! Tā tūrēt!

Ko vēl teikt? Latvijas problēmšaha biedrība ar lepnumu ziņo, ka citu valstu dalībnieki augsti novērtēja pasākuma organizēšanas. Esam saņēmuši tik daudz laipnu atzinības vārdu! Tāpat kā Polijas komandas pārstāvis Pjotrs Gorskis mums ieteica uzrakstīt pārējiem rokasgrāmatu “kā organizēt ECSC”, un Lietuva jau piedāvā kopīgu pasākumu ar mūsu organizāciju Rīgā augustā.

Ejam uz jaunajiem panākumiem un stabilāku vietu Latvijas šaha federācijas iekšienē!

Pateicamies arī mūsu ārējiem atbalstītājiem: Proact IT Latvia SIA, Baltijas Suvenīri SIA, Latvijas Balzāms AS par tehnisko atbalstu un registrācijas dāvanām ECSC dalībniekiem.

Visi rezultāti, problēmas, risinājumi: 


Bookmark the permalink.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments