REZULTĀTI: 48. Latvijas čempionāts šaha kompozīciju risināšanā

Pēc 48. Latvijas risināšanas čempionāta rezultātiem, kas noticis 23.04.2022:

I. Par jaunu Latvijas čempionu kļuva 16 gadus vecs šahists Emīls Tabors!
Pirms 5 gadiem Starptautiskajā risināšanas konkursā (ISC) 2017. gada janvārī Emīls ieradās uz risināšanu pirmo reizi un būdams 11 gadus vecs, kļuva par C kategorijas uzvarētāju (12 dalībnieki, līdz 13 gadiem) vietējā līmenī un starptautiskā līmenī kļuva par 7. no 143 jauniešiem!
II. Sudraba medaļu ieguva izcila Latvijas šahiste Laura RoguleLaura pirmo reizi risināšanā bija tas pats ISC 2017. gadā, kad viņa kļuva par 2. kategorijas uzvarētāju ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā līmenī, no 116 risinātājiem (kategorija bija dalībniekiem bez atrisināšanas reitinga vai ar reitings līdz 1700). 2018. gadā viņa arī izcīnīja Latvijas čempiones titulu risināšanā un 2017. gadā ieguva 2. vietu.
III. Par bronzas medaļas ieguvēju kļuva leģendārais risinātājs Modris RāviņšPirmo reizi starp Latvijas risināšanas čempionātu uzvarētājiem 1985. gadā (2. vieta), un nākamos 33 reizes vairāk! 10 reizes Latvijas čempions (pēdējo reizi 2019. gadā)!
2021. gada čempions Miķelis Emīls palika tikai puspunkta attālumā, ieņemot 4. vietu.
Un vēl par puspunktu mazāk, 5. vietā – 83 gadus vecais Ēriks Priednieks, 1972. gada Latvijas 1. risināšanas čempionāta sudraba medaļa! 12 reizes starp uzvarētājiem, Ēriks bija arī Latvijas čempions risināšanā 2015. gadā.
Un te nāk vēl viens pārsteigums, kārtējo reizi 0,5 punktu starpība… 21 gadu vecs Arsens Bataševs, pirmo reizi uz risināšanas konkursiem, un vienīgais, kurš atrisināja pašmatu 1. kārtā! Vienreizējs sākums!
Arī 12 gadus vecajam Mihailam Šalašovam tā bija pirmā reize, kas uzreiz ielēca pieaugušo kategorijā ar čempionātu līmenī sarežģītību. Apsveicam ar drosmi!
Čempionātam pēdējā brīdī tika pievienota kategorija U13 (līdz 13 gadiem), skatoties uz iesācēju interesi par risināšanu. Bet droši vien mūsu piemēru problēmas izskatījās pārāk biedējošas, un Mihails Pučinskis bija vienīgais, kurš riskēja piedalīties. 1,5 stundu 6 uzdevumu kārtā (četri divvilči un divas etīdes) Mihails atrisināja 4 uzdevumus un ieguva 20 punktus. Šī eksperimentālā kategorija lika aizdomāties par Latvijas Jaunatnes risināšanas čempionāta organizēšanu iesācējiem līdz 13 gadiem.

Liels paldies čempionāta galvenajam tiesnesim Antonam Gajevskim! Antons 9 reizes bijis starp Latvijas čempionātu uzvarētājiem, Latvijas čempions 2013. un 2019. gadā (dalīta vieta ar Modri), vismaz 7 reizes Latvijas risināšanas čempionātu tiesnesis un organizators. Antons šogad būs arī galvenais tiesnesis Open Solving turnīrā, kas norisināsies Eiropas risināšanas čempionāta ietvaros 13. maijā.

Šogad Latvijas čempionātam attalināti piedalījas arī risinātāji no Serbijas un Rumānijas. Stipru risinātaju dalība palielina mūsu čempionāta reitingu.

Nacionālie rezultāti : Individuālie | Juniori | Seniori | Apvienotie rezultāti | Problēmas | Risinājumi

Bookmark the permalink.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments